مشاور املاک (واشنگتن) • راهنمای خرید خانه

6,415

مشاوران املاک در واشنگتن

واشنگتن یکی از شناخته شده‌ترین ایالت‌های آمریکا برای زندگی است که به دلیل سطح رفاه بالا، تنوع موقعیت‌های شغلی و امکان پیشرفت به انتخاب اول بسیاری از مهاجران تبدیل شده است. اگر قصد خرید خانه در این ایالت را دارید باید به شما بگوییم راه طولانی‌ای پیش رو دارید و یافتن یک محل مناسب زندگی در این منطقه کار ساده‌ای نیست، ممکن است شما را حسابی به چالش بکشد. در این منطقه به همه چیز دسترسی دارید، از یک اتاق کوچک و سوئیت گرفته تا آپارتمان و خانه‌های شخصی چند اتاق خوابه برای همه سلیقه‌ها با سطح بودجه مختلف امکان انتخاب وجود دارد، همین تنوع نوع ساختمان‌ها، محله‌های مختلف و ویژگی‌های فرهنگ خاص هر منطقه کار انتخاب را پیچیده می‌کند، با مطالعه این راهنما راحت‌تر می‌توانید انتخاب کنید و تصمیم‌های آگاهانه‌تری بگیرید.

درباره واشنگتن

Fay_Besharat_IranianRealtor_SeattleWashington

واشنگتن نام ایالتی در غرب آمریکا است که مرکز آن شهر المپیا است. این ایالت قطب فرهنگی، سیاسی و اقتصادی آمریکا به شما می‌آید و به همین دلیل از اهمیت استراتژیک بالایی برخوردار است.

ایالت واشنگتن پس از کالیفرنیا دومین ایالت پرجمعیت آمریکا است که موقعیت ساحلی و بندرگاه‌های زیبا آن را به منطقه‌ای خاص و ویژه تبدیل کرده که از بنادر آن جهت انواع مبادلات تجاری استفاده می‌شود.

آب‌وهوای این منطقه بسیار متغیر است و در فصول مختلف سال تغییرات زیادی را تجربه می‌کند. این منطقه یکی از توریست‌پذیرترین قسمت‌های آمریکا است که معمولا در فصل بهار از گردشگران زیادی استقبال می‌کند. اگر به زندگی در محیط‌های پویا، پررفت‌وآمد و شلوغ علاقه دارید، واشنگتن برای شما یک انتخاب مناسب است. مردمان این منطقه مسیحی هستند و اغلب به گرایش مذهبی خود پایبند می‌مانند.

این ایالت به نیروی کار و سرمایه مهاجران وابستگی زیادی دارد و تنوع فرهنگی آن هم بر این اساس بالا است. مهاجران طی این سال‌ها خدمات زیادی به واشنگتن کرده‌اند و در رشد و توسعه آن نقش اساسی داشته‌اند. بیشتر مردم این منطقه سفید پوست هستند، آسیایی‌ها، سیاه پوستان، بومیان آمریکا و دورگه‌ها به عنوان یک اقلیت بزرگ در کنار آن‌ها مشغول کار و زندگی هستند.

با وجود گستردگی مناطق شهری در این ناحیه می‌توانید به طبیعت بکر و زیبا هم دسترسی داشته باشید و از جاذبه‌های طبیعی ایالت واشنگتن لذت ببرید. پایتخت ایالت واشنگتن، المپیا «Olympia» و شهرهای مهم آن سیاتل « Seattle » و اسپوکن « Spokane» هستند. مراکز شهری منطقه هستند که هر ساله جمعیت بزرگی از ماجراجویان را که با هدف زندگی و کار بهتر به این منطقه می‌آیند در خود جا می‌دهد.

ایالت واشنگتن قطب صنعت چوب آمریکا به حساب می‌آید و انواع چوب در آن تولید و عرضه می‌شود. انواع محصولات کشاورزی در این شهر تولید می‌شود و ماهیگیری هم در آن رونق بسیار زیادی دارد. سیستم حمل و نقل عمومی واشنگتن بسیار پیشرفته است و وسایل حمل و نقل تنوع بالایی هم دارند. مترو در سراسر ایالت واشنگتن پراکنده شده و دسترسی به همه جا را ساده‌تر کرده است. اتوبوس انتخاب دوم و در دسترس است اما در کنار آن می‌توانید از انواع تاکسی و خودروهای اجاره‌ای هم برای تردد در واشنگتن استفاده کنید.

خرید خانه در واشنگتن

زهرا بازگیر - مشاور املاک سایتل واشنگتن

بسته به نوع محله، امکانات رفاهی و سطح دسترسی محلی، قیمت خانه‌ها متغیر است و شما به کمک مشاور خود می‌توانید بر مبنای بودجه‌ای که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

آن‌ها که خودرو شخصی دارند باید مجوز پارکینگ شخصی دریافت کنند که بر مبنای آدرس محل سکونت به اشخاص داده می‌شود. واشنگتن دائما در حال تغییر و تحول است و محله‌های قدیمی به سرعت در حال تبدیل شدن به محله‌های پویا و جوان هستند. هنگام خرید خانه این نکته را در نظر داشته باشید و بر مبنای انتظاری که از آینده محل دارید نسبت به خرید یا عدم خرید خانه در آن تصمیم‌گیری کنید.

با توجه به اینکه قیمت خانه در این ناحیه گران است، معمولا آپارتمان‌های کوچک طرفداران زیادی دارند و پیدا کردن خانه دلخواه در بین آن‌ها نیازمند صرف زمان است.

چگونگی خرید خانه در واشنگتن

هنگام خرید خانه در ایالت واشنگتن باید این نکته را در نظر داشته باشید که قوانین این منطقه پویا است و هر از چندگاهی تغییر می‌کند، پس قبل از تصمیم‌گیری نهایی لازم است آخرین قوانین را مطالعه کنید و در صورت نیاز با یک مشاور حقوقی مشورت کنید.

خرید خانه در واشنگتن مراحل خاص خودش را دارد که در اینجا به شرح آن می‌پردایم.

  1. محاسبه هزینه ماهانه زندگی در شهر شامل هزینه رفت‌وآمد، قسط وام بانکی در صورت گرفتن وام، غذا و سایر هزینه‌های ضروری
  2. تعیین انتظاراتی که از خانه دلخواه خود دارید و تعداد اتاق خواب‌ها یا وسعت فضا
  3. تعیین بودجه دقیقی که برای خرید خانه در نظر دارید و تصمیم‌گیری در مورد گرفتن یا نگرفتن وام
  4. اگر قصد خرید خانه برای خانواده خود را دارید باید مواردی مثل کیفیت مدارس منطقه، میزان امنیت محله، دسترسی به وسایل حمل نقل عمومی، امکانات، سبک معماری و فضاهای خانه‌ها و دسترسی به مراکز خرید و رستوران‌ها را هم بررسی کنید.
  5. در نهایت بر مبنای بودجه و نیازهای خود مشخص کنید قدرت خرید خانه در کدام مناطق را دارید.
  6. کار جستجو در محله را آغاز کنید و خانه دلخواه خود را پیدا کنید.
  7. نوبت به مذاکره با مالک ملک می‌رسد. بررسی کنید خانه و مالک محدودیت مبادله نداشته باشند.
  8. مرحله آخر پرداخت هزینه‌های قانونی انتقال سند است و باید سند ملک در یک دفترخانه رسمی به نام شما شود.

تمام این مراحل در کمتر از 1 ماه قابل انجام است و اگر وام بانکی خاصی را دریافت کنید ممکن است کار کمی بیشتر طول بکشد.

هزینه‌های خرید و اجاره ملک در واشنگتن

اگر پرداخت این هزینه برای شما دشوار است می‌توانید به خارج از مراکز شهری بروید در آن منطقه هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه 1000 تا 2000 دلار است و یک خانه سه خوابه را می‌توان با 2000 تا 3000 دلار اجاره کرد.

قیمت خانه در این واشنگتن چیزی بین 800 هزار دلار تا 5 میلیون دلار متغیر است. در محله‌های لاکچری و گرانقیمت هزینه خرید خانه یک خوابه ممکن است خیلی بیشتر از این مبلغ هم باشد.

مشاور املاک ایرانی در واشنگتن

خوشبختانه تعداد مشاور املاک ایرانی در واشنگتن بسیار زیاد است و شما به راحتی می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. این افراد به دلیل همزبانی با شما و آشنایی با ویژگی‌های فرهنگی‌تان به راحتی منظور شما را متوجه می‌شوند و بهتر از سایرین می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

برای یافتن بهترین مشاور املاک ایرانی در واشنگتن می‌توانید در اینترنت یک جستجوی ساده بکنید یا از دوستان و آشنایانتان بخواهید مشاوران خوبی که می‌شناسند را به شما معرفی کنند. بهترین راه شناسایی مشاوران خوب این است که چقدر به کار خود اهمیت می‌دهند و پیگیر هستند. توجه به نکاتی مثل سن، جنسیت و سابقه کاری در انتخاب بهترین مشاور کمک زیادی به شما نمی‌کند، بلکه انگیزه و علاقه افراد است که در انتخاب بهترین گزینه حرف اول را می‌زند.

اگر مشاور خود را به خوبی انتخاب کنید شانس اینکه خانه دلخواه خود را در سریع‌ترین زمان ممکن پیدا کنید به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند و کار خرید ملک را هم برای شما ساده‌تر می‌کند.

بهترین شهرهای واشنگتن برای زندگی

بیش از 60 درصد جمعیت ایالت واشنگتن در کلان شهر سیاتل مستقر هستند.

در اینجا سعی می‌کنیم به شما در انتخاب بهتر کمک کنیم.

سیاتل

شهر سیاتل یکی از مراکز فرهنگی مهم ایالت واشنگتن است و به شهر زمردین مشهور است. این شهر مرکز تجارت با آسیا است و بندرگاه آن از اهمیت بسیاری برخوردار است و چهارمین بندر بزرگ آمریکا به شمار می‌آید. این شهر پیوسته در حال رشد است و خرید خانه در آن یک سرمایه گذاری بلند مدت خوب به شمار می‌آید.

المپیا

این شهر بیش از 46 هزار نفر جمعیت دارد و با وجودی که به بزرگی سیاتل نیست اما از آن جهت که مرکز ایالت است از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این شهر اکثریت با سفید پوستان است اما سیاهپوستان زیادی هم مشغول کار و فعالیت هستند که گاهی با تبعیض‌هایی مواجه می‌شوند. این شهر برای کار و زندگی گزینه مناسبی است اما قبل از خرید خانه در آن محله‌های مختلف را بررسی کنید.

اسپوکن

اسپوکن دومین شهر بزرگ ایالت واشنگتن به شمار می‌آید که در شرق ایالت قرار گرفته است. کار و زندگی در آن رونق زیادی دارد و در حال رشد است. اسپوکن به شهر یاس بنفش شهرت دارد و دارای یک محیط آرام و مناسب برای زندگی خانواده‌ها و افراد بازنشسته است.

شما با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید میزان جرم و جنایت را در محله‌های شهرهای مختلف بررسی کنید، با مدارس هر منطقه و کیفیت آموزشی آن‌ها آشنا شوید و سطح قیمت خانه در آن منطقه را مشخص کنید. از آنجا که تعداد محله‌ها و شهرها بسیار زیاد است و کار تصمیم‌گیری را دشوار می‌کند، مشورت با یک مشاور املاک کاربلد و توانمند می‌تواند به شما کمک کند. این افراد به سیستم اطلاعاتی شهر دسترسی دارند و سریع‌تر از دیگران می‌توانند خانه دلخواه شما را پیدا کنند. اگر قصد شما از خرید ملک در ایالت واشنگتن دریافت اجازه اقامت دائم آمریکا است باید به شما گوشزد کنیم در قانون تضمینی برای این مورد در نظر گرفته نشده و ممکن است با خرید خانه هم نتوانید به هدف خود دست پیدا کنید، پس قبل از هر اقدامی حتما قوانین را دقیق بررسی کنید.

 

EXT LINKS:

?Why Join Washington Realtors

ممکن است شما دوست داشته باشید