مشاور املاک (ارواین)

2,820

مشاور املاک ارواین

مشاوراملاک ارواین - نانسی آینه چی

| Orange County (OC) | Tustin | Irvine | Laguna Niguel | Laguna Hills | Mission Viejo | Lake Forest |

خرید خانه یکی از تصمیم‌های مهم زندگی به‌ویژه برای مهاجران است. چه تجربه خریدوفروش ملک در امریکا را داشته باشید، چه تازه شروع به تحقیق درباره نکات خرید خانه در آمریکا و بررسی خانه‌ها کرده باشید نیاز به مشاور املاک و راهنمای خرید دارید. در این مقاله راه‌های خریدوفروش ملک در شهر ارواین و ویژگی‌های مهم این شهر را بررسی می‌کنیم.

پس اگر آماده اجاره یا خرید ملک در ارواین با قیمت مناسب هستید، اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید با ما همراه باشید.

بازدید و مقایسه خانه‌ها با یکدیگر و جستجو و بررسی گزینه‌های مختلف در بازار مسکن بخش جالب و سرگرم‌کننده خرید یا اجاره یک ملک است. با دانش و اطلاعات کافی وارد بازار مسکن شوید، چرا که بدون اطلاعات معامله‌کردن کار اشتباهی است. با کمک مشاورین املاک و بهره‌مندی از دانش و اطلاعات آن‌ها می‌توانید با دید بازتری وارد بازار مسکن شده و خرید مناسب‌تری داشته باشید. با مشورت کارشناسان املاک همچنین هزینه‌های اضافی شما کاهش می‌یابد.

مشاورین املاک در شهر ارواین به شما کمک می‌کنند تا با آگاهی نسبت به معاملات مسکن، شرایط قرارداد، تسهیلات و تعهدات، عوارض و مالیات و آنچه در فرایند خرید به آن نیاز دارید وارد معامله شده و تجربه بهتری داشته باشید.

آشنایی با شهر ارواین

مشاوراملاک ارواین - پیام شیرازی

 | Irvine | Laguna Niguel | Newport Beach | Mission Viejo | Los Angeles | Corona del Mar | Aliso Viejo |

ارواین (Irvine) شهری است که در جنوب ایالت کالیفرنیا در ایالات متحده امریکا قرار دارد. این شهر در اورنج کانتی و بین نیوپورت بیچ (Newport Beach) و توستین (Tustin) واقع شده است. شرکتی به اسم «ارواین» این شهر را در دهه شصت میلادی طراحی کرده بود. این شرکت در طراحی ارواین این شهر را به چند محله تقسیم کرده بود که هر محله طراحی‌های شهری مشابهی داشتند. این شهر با مساحت 170 کیلومترمربع در سرشماری سال 2020 حدود 307،670 نفر جمعیت داشت.

اداره کل و دفتر مرکزی شرکت‌های بزرگی همچون تاکو بل (Taco Bell)، آلرگان (Allergan) و ماسیمو (Mossimo) در ارواین قرار دارد. این شهر مراکز آموزش عالی بسیاری دارد. دانشگاه کالیفرنیا در ارواین (University of California, Irvine)، دانشگاه کُنکوردیا (Concordia University) و کالج ارواین ولی (Irvine Valley College) و بعضی دیگر از دانشگاه‌ها در این شهر مستقر هستند.

این شهر از لحاظ موقعیت‌های کاری و تحصیلی و سطح زندگی در سال 2008 رده چهارم بهترین شهر ایالات متحده را به خود اختصاص داد.

ارواین از شمال با توستین (Tustin)، از شمال غربی با سانتا آنا (Santa Ana)، از شرق و جنوب شرقی با لیک فارست (Lake Forest)، از جنوب با لاگونا هیلز (Laguna Hills) و لاگونا وودز (Laguna Woods)، از غرب با کاستا مسا (Costa Mesa) و از جنوب غربی با نیوپورت بیچ (Newport Beach) همسایه است.

اواخر بهار و اوایل تابستان در ارواین پدیده ژوئنِ ابری (June Gloom) برقرار است که در جنوب کالیفرنیا دیده می‌شود. صبح‌ها هوا ابری بوده و گاهی نم‌نم باران می‌بارد. اواخر تابستان و پاییز عمدتاً گرم و خشک است و گاهی اوقات هوای مرطوب از طوفان‌های اقیانوس آرام در سواحل غربی مکزیک گسترش می‌یابد. زمستان‌ها هوا معتدل بوده و معمولاً یخ‌بندان ندارد. ارواین آب‌وهوای مدیترانه‌ای دارد و عمدۀ بارش‌ها در زمستان اتفاق می‌افتد.

خرید، فروش و اجاره‌خانه در ارواین

خریدوفروش ملک و سرمایه‌گذاری در ارواین رونق خوبی دارد. مجاورت با اقیانوس جاذبه‌های توریستی بسیاری در این شهر پدید آورده است که آن را مرکز توجه قرار می‌دهد. در این شهر موارد بسیاری باتوجه‌به بودجه‌های مختلف وجود دارد که می‌توان طبق آن‌ها تصمیم به خرید، فروش یا اجاره ملک گرفت.

همان‌طور که گفته شد، ارواین یک شهر طراحی شده بر اساس اصول مهندسی است، و همچنین به دلیل حضور شرکت‌ها و برندهای معروف امریکا در این شهر، فرصت‌های شغلی خوبی وجود دارد که به تصمیم‌گیری در مورد زندگی در این شهر کمک می‌کند.

اگر قصد خرید ملک در ارواین را دارید، بیش از هر اقدام لازم است با یک متخصص و مشاور املاک حرفه‌ای مشورت کنید تا در تصمیم‌گیری بهتر به شما کمک کند.

اهمیت کار با آژانس املاک ایرانی در ارواین

برای خرید یا فروش ملک در امریکا نیاز به مشاور املاک باتجربه، آگاه و مورداعتماد دارید. در ادامه به چند مزیت کمک‌گرفتن از مشاوران املاک ایرانی اشاره می‌کنیم:

1. تفاهم فرهنگی

 مشاورین املاک ایرانی در ارواین درک عمیق‌تری از هنجارها و ارزش‌های فرهنگی جامعه ایرانی دارند. همچنین با شناخت بیشتر فرهنگ محلی منطقه موردنظر شما در امریکا به یافتن ملکی مناسب و سازگار با ترجیحات فرهنگی و سبک زندگی شما کمک می‌کنند.

2. تسلط به زبان

تسلط بر دو زبان انگلیسی و فارسی از مزیت‌های کار با مشاورین املاک ایرانی است. کار با مشاورین املاک محلی که قرابت‌ فرهنگی و زبانی با شما ندارند، فرایند ارتباط را سخت‌تر می‌کند. همچنین، شناخت اصطلاحات فنی و رایج در حوزه مسکن می‌تواند فرایند مذاکرات را تسهیل و روان کند تا تجربه بهتری از یک معامله ملک داشته باشید.

3. تخصص بازار

تخصص در بازار مسکن و تسلط بر قوانین خرید، فروش و اجاره ملک در ارواین و اشراف به منطقه توسط مشاورین املاک ایرانی، این امکان را فراهم می‌کند تا با یک بینش عمیق و دسترسی به اطلاعات ارزشمند بازار مسکن در ارواین، شما بهترین انتخاب را داشته باشید و سرمایه خود را حفظ کنید.

4. شبکه منابع

دسترسی به شبکه منابع از جمله پیمانکاران، سرمایه‌گذاران و سازندگان مسکن، بازرسان و سیستم اداری امریکا، بانک‌ها و مؤسسات ارائه‌دهنده وام و تسهیلات خرید مسکن، نتیجه سال‌ها فعالیت مشاورین املاک ایرانی در ارواین است که به شما کمک می‌کنند تا معامله دلپذیری را در ارواین تجربه کنید.

5. خدمات شخصی‌سازی شده

ارائه خدمات حرفه‌ای متناسب با نیازها و اهداف شما توسط یک مشاور املاک حرفه‌ای و با ملیت ایرانی انجام می‌شود که باتوجه‌به دانش و تجربه کافی و دسترسی به شبکه املاک در امریکا به شما کمک می‌کنند تا با کمترین چالش و نگرانی برای سرمایه‌گذاری و معامله اقدام کنید.

مدارک موردنیاز برای خرید خانه در ارواین

امتیاز اعتباری بالا برای دریافت وام بانکی، میزان پس‌انداز و نقدینگی برای پرداخت مبلغ رهن و اجاره و همچنین هزینه‌های مشاوره، مالیات و عوارض، تأییدیه وام مسکن، و حضور یک مشاور املاک باتجربه برای ارائه مدارک، مواردی هستند که برای خرید، فروش یا اجاره ملک در ارواین به آن نیاز دارید.

مدارک موردنیاز برای خرید و اجاره به نوع ملک بستگی دارد، اما به طور معمول برای خرید خانه در امریکا به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • سند فروش
 • سند مادر که نشانه مالکیت ملک است
 • قرارداد خریدوفروش ملک
 • طرح تصویب ساختمان
 • نامه تصرف
 • گواهی تکمیل ساختمان
 • نامه تخصیص برای پیش‌خرید ساختمان

زندگی در شهر ارواین

ایالت کالیفرنیا و زندگی در آن انتخاب جمعیت زیادی از ایرانیان است که به جذابیت‌های این ایالت برای زندگی می‌افزاید. اورنج کانتی و شهر ارواین نیز با اکوسیستم فرهنگی و اقتصادی مناسبی که دارند، انتخاب مناسبی برای زندگی هستند.

ارواین در کالیفرنیا و سراسر ایالات متحده شهرت بسیاری دارد و از نظر اقتصادی و توسعه صنعت گردشگری در جایگاه مناسبی قرار دارد. در این شهر موقعیت‌های شغلی فراوانی وجود دارد، و ازاین‌رو برای زندگی و کار بسیار مناسب است. هزینه‌های زندگی در این شهر کمی بالاست که با داشتن شغل و درآمد مناسب می‌توان این هزینه‌ها را پوشش داد.

ارواین به دلیل رعایت اصول مهندسی شهرسازی، شهری با استانداردهای بسیار بالا در کالیفرنیا و سراسر ایالت متحده محسوب می‌شود. موقعیت‌های شغلی فراوانی که به دلیل استقرار برندها و شرکت‌های فناوری وجود دارد، این شهر را برای زندگی در اولویت قرار می‌دهد.

اقتصاد ارواین نسبتاً قدرتمند است، و حضور شرکت‌های حوزه فناوری، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سطح درآمد ساکنین این شهر را در سطح مناسبی قرار می‌دهد. هزینه‌های زندگی در ارواین نسبتاً بالاست که به سبب موقعیت‌های شغلی خوب و سطح درآمد نسبتاً مناسب در این شهر، این هزینه‌ها پوشش داده می‌شود. اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه در این شهر حدود 1690 دلار است. هزینه حمل‌ونقل نیز به طور متوسط ماهانه در حدود 80 دلار است. در مورد هزینه‌های خوراک این شهر و به‌طورکلی منطقه لس‌آنجلس 12.4 درصد از بودجه خانوار را صرف خود می‌کند که نسبت به کل ایالات متحده در حد متوسطی قرار دارد.

از جمله مواردی که باعث می‌شوند تا ارواین را به‌عنوان محل زندگی انتخاب کنید می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • آب‌وهوا: این شهر آب‌وهوای معتدل و بسیار خوبی دارد که گزینه بسیار خوبی برای زندگی است. به طور متوسط 281 روز از سال در ارواین هوا آفتابی است و تقریباً هرگز بارش برف ندارد. همچنین گرمای شدید و غیرقابل‌تحملی هم ندارد و زندگی را در این شهر مطلوب می‌کند.
 • امکانات رفاهی و تفریحی: متوسط هزینه آب و برق برای یک آپارتمان بزرگ در ارواین حدود 100 دلار است. استقرار شرکت‌های گاز، برق و مدیریت پسماند قوی در این شهر جزو امکانات خوب آن محسوب می‌شود. هزینه خدمات اینترنت نیز از 40 تا 100 دلار در ماه است، و یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت در ارواین واقع شده است.
 • حمل‌ونقل: مترو لینک، یک سیستم حمل‌ونقل ریلی در سراسر جنوب کالیفرنیا است که ارواین را به تعدادی از شهرهای اورنج کانتی و لس‌آنجلس متصل می‌کند. سیستم اتوبوس‌رانی ارواین نیز فعال بوده و تقریباً همه شهر را پوشش می‌دهد.

بهترین مناطق برای زندگی در ارواین

سطح کیفی زندگی در ارواین نسبتاً خوب است. این شهر یک جامعه مرتب و قانون‌مدار دارد، و شهر بر اساس اصول مهندسی و بر اساس بالاترین استانداردها ساخته شده است. بعد از حضور چندروزه در این شهر متوجه خواهید شد که بیشتر محله‌های این شهر دهکده نامیده می‌شود، و هر یک از دهکده‌ها امکانات و ویژگی‌های مختص به خود را دارند. در ادامه به معرفی بعضی از محله‌ها (دهکده‌ها) ی ارواین  می‌پردازیم:

 • دهکده سایپرس (Cypress Village)

این منطقه در شمال ارواین قرار داشته و دارای خانه‌های کوچک و نقلی است که دسترسی بسیار مناسبی به امکانات شهری دارند. مدارس اطراف این منطقه شامل دبیرستان جفری تریل (Jeffrey Trail Middle School) و مدرسه ابتدایی دهکده سایپرس (Cypress Village Elementary School) هستند. این دهکده مجموعه وسیعی از امکانات تفریحی از جمله پارک Cypress Grove، میدان مرکزی دهکده و پارک فلورال (Floral Park) را در خود جای‌داده است.

 • دهکده ال کامینو رئال (El Camino Real)

این دهکده بخشی از اولین دوره توسعه جامع در The Irvine Ranch بود. این دهکده در شمال ارواین و در مجاورت آزادراه سانتا آنا واقع شده است. این دهکده یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین مناطق در بازار املاک در ارواین است. بسیاری از خانه‌ها در این منطقه در سال‌های اخیر بازسازی و نوسازی شده‌اند. قیمت خانه در این محله از 425 هزار دلار تا 1.3 میلیون دلار متغیر است.

 • لاگونا آلتورا (Laguna Altura)

موقعیت منحصربه‌فرد دهکده لاگونا آلتورا امکان دسترسی به دو شهر معروف ارواین و لاگونا بیچ را به ساکنانش می‌دهد. علاوه بر ساحل، موقعیت دهکده دسترسی به هزاران شغل در ارواین اسپکتروم (Irvine Spectrum) و همچنین رستوران‌ها و مراکز خرید و سرگرمی در مرکز ارواین اسپکتروم را برای ساکنین این شهر آسان می‌کند. قیمت خانه در این محله از 800 هزار دلار تا 1.8 میلیون دلار متغیر است.

 • رانچو سن خواکین (Rancho San Joaquin)

دهکده رانچو سن خواکین در نزدیکی کالوِر درایو (Culver Drive) و بزرگراه سن دیگو (San Diego) واقع شده است. این دهکده از اوایل تا اواخر دهه 1970 ساخته شد، و تمرکز ویژه‌ای بر ساخت زمین گلف 18 حفره‌ای آن صورت گرفت که چشم‌انداز بی‌نظیری به این منطقه می‌دهد. قیمت خانه در این محله به طور متوسط حدود 890 هزار دلار است.

با مشاورین املاک مطمئن رویای خرید خانه در ارواین را به واقعیت تبدیل کنید!

در این مطلب با یکی از جذاب‌ترین شهرهای ایالت کالیفرنیا و اورنج کانتی یعنی ارواین آشنا شدید، شهری در مجاورت اقیانوس و با طبیعت بی‌نظیری که دارد، گزینه‌ای عالی برای زندگی محسوب می‌شود. شهری که محل استقرار شرکت‌های حوزه فناوری بوده و به دلیل رعایت اصول شهرسازی و وجود امکانات خوب زیرساختی منطقه مناسبی برای کار و زندگی است. در این پست همچنین به نحوه خرید، فروش و اجاره ملک در ارواین پرداخته شد، تا برای تصمیم‌گیری جهت سرمایه‌گذاری در امریکا با آگاهی بیشتری اقدام کنید.

اگرچه اطلاعات فراوانی در فضای اینترنت وجود دارد و می‌توانید از مشاوران محلی منطقه هم کمک بگیرید، اما به طور کامل توضیح دادیم که چرا مشاوره‌های مشاورین املاک ایرانی می‌تواند برای شما مفید و مؤثرتر باشد.

بهتر است برای انتخاب مشاور املاک زمان کافی بگذارید و با چندین متخصص مشورت کنید. تجربه، تعداد پروژه‌های موفق و بررسی سوابق حرفه‌ای معیارهایی هستند که کار انتخاب را آسان‌تر می‌کنند. با یک مشاور ایرانی ملک در ارواین گفت‌وگو کنید و گزینه‌های مناسب با بودجه خود را بررسی کنید. ما به تحقق رؤیاهای شما باور داریم. پس با آگاهی بیشتر و اعتماد به تخصص و تجربه کارشناسان حرفه‌ای اولین قدم را بردارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.