مشاور املاک (کلگری)

7,905

جذابیت زندگی در کانادا چیزی نیست که بتوان آن را کتمان کرد. کیفیت زیاد زندگی و‌ اقتصاد پیشرفته از مهم‌ترین دلایل مهاجرت بسیاری از افراد به این کشور است. فرصت‌های شغلی متنوع و امکانات رفاهی عالی باعث شده کانادا یکی از مقاصد اصلی مهاجرین باشد و هر شخصی بخواهد زندگی در این کشور را امتحان کند. ایرانیان زیادی برای پیشرفت در زندگی و کار به کانادا مهاجرت کرده‌اند و جامعة در خور توجهی از ایرانیان مهاجر در شهرهای آن پراکنده‌اند.

یکی از شهرهایی که می‌توان به‌طور جدی برای زندگی در آن فکر کرد، شهر کلگری است. این شهر یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای آلبرتا بوده و فرصت‌های شغلی زیادی دارد. کلگری به دلیل فعالیت‌های نفتی اقتصادی رو به رشد دارد و برای کسانی که به قصد کار مهاجرت کرده‌اند کاملاً مناسب است. همچنین دانشگاه‌های این شهر دارای کیفیت آموزشی خوبی هستند و هر ساله دانشجویان زیادی را جذب می‌کنند.

اگر قصد دارید ملکی را در این شهر خریداری کنید، بهتر است قبل از هر اقدامی با ویژگی‌های آن آشنا شوید. خواندن این مقاله کمک شایانی به شما برای شناخت کلگری می‌کند.

مشاور املاک کلگری

بسیاری از افراد با هدف اقامت دائم در کانادا اقدام به خرید ملک در این کشور می‌کنند. در صورتی که مالکیت و خانه داشتن در این کشور تضمینی برای اقامت دائم نیست. برای مهاجرت همیشگی لازم است مسیر دیگری را نیز طی کنید. در هر صورت چه قصد اقامت دائم داشته باشید و چه بخواهید ملکی در شهر کلگری برای سفرهای موقتی داشته باشید. بهتر است با آگاهی کامل از شرایط حقوقی و زندگی در این شهر برای خرید یا اجاره اقدام کنید.

داشتن آگاهی کامل از شرایط زندگی و امکانات هر منطقه در کنار طرح‌های توسعه شهری و پیشرفت مالی ملک از اطلاعات مهمی است که باید به آن دستیابی داشته باشید. همچنین بررسی مسائل حقوقی و مالی ملک و مالک از دیگر نکات مهمی است که باید انجام شود. برخی اوقات بی‌توجهی به وضعیت پرداخت مالیات و اعتبار سند مالکیت و نیز برخورداری از وام مسکن می‌تواند دردسرهای جدی را برای شما ایجاد کند.

در چنین شرایطی استفاده از راهنمایی‌های افراد متخصص و آگاه الزامی است. مشاورین املاک کلگری یکی از مرجع‌های معتبر برای کسب این اطلاعات و اطمینان از سلامت بودن معامله است.

مشاورین املاک به‌راحتی به تمامی اطلاعات و منابع لازم دسترسی داشته و می‌توانند به بهترین نحو به شما خدمات و مشاوره ارائه دهند.

اهمیت کار با آژانس املاک ایرانی در کلگری

آژانس املاک بومی زیادی در کلگری وجود دارند که می‌توانند شما را در خرید و اجاره خانه راهنمایی و کمک کنند. اما همکاری با مشاورین املاک ایرانیان کلگری نتایج بهتر و مثبت‌تری را در پی خواهد داشت. این مشاورین املاک به واسطة آشنایی با فرهنگ و خواسته‌های شما و نیز آگاهی از شرایط ملک در کلگری مناسب‌ترین خانه‌ها را به شما معرفی خواهند کرد. در ادامه مزیت‌های همکاری با آژانس‌های ایرانی در کلگری را برمی‌شمریم.

1. تخصص در بازار ملک

مشاورین املاک ایرانیان کلگری درک عمیقی از بازار ملک و مستغلات کانادا داشته و می‌توانند به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند. این کارگزاران ملک اطلاعات موثق و معتبری دربارة آینده ملک و طرح‌های شهرداری و نیز قیمت‌های زمین و ملک دارند. این اطلاعات کمک شایانی به شما در خرید ملک و سرمایه‌گذاری با ریسک کم می‌کند.

2. شناخت جامعه ایرانیان

اگر دوست دارید در جامعه‌ای ایرانی زندگی کنید. فروشگاه‌ها و مغازه‌های ایرانی را بشناسید و با سایر ایرانیان تعامل داشته باشید، مشاورین املاک ایرانیان در کلگری بهترین راهنمای شما خواهند بود. آن‌ها از اجتماع و مراکز فرهنگی ایرانیان مطلع بوده و می‌توانند شما را به آن‌ها وصل کنند.

3. تسلط به زبان انگلیسی و فرانسوی

زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسه است. برای ایجاد ارتباط با سایر شهروندان کلگری و به‌ويژه صاحب ملک باید به یکی از این دو زبان تسلط کامل داشته باشید. در غیر اینصورت پروسة خرید ملک برای شما به چالشی جدی تبدیل خواهد شد. مشاورین املاک ایرانیان با تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه می‌توانند پل ارتباطی شما با فروشنده و سایر افراد مرتبط باشند.

4. آگاهی فرهنگی

فرهنگ غنی و منحصربه‌فرد ایرانیان بر کسی پوشیده نیست و آژانس‌ املاک فارسی نیز درک و شناخت عمیقی از فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی دارد. کافیست خواسته‌ها و انتظارات و میزان‌ بودجه‌تان را شفاف و صریح به مشاور املاک بگویید. این کارگزار ملک متناسب با خواسته‌ها و فرهنگ شما و نیز شرایط و امکانات هر محله بهترین گزینه‌ها را پیشنهاد می‌دهد.

آشنایی با شهر کلگری

کلگری شهری فعال و پرجنب‌وجوش بوده که در بخش جنوبی استان آلبرتا واقع شده است. این شهر از لحاظ بزرگی شهری در رتبة اول استان و پنجم کانادا قرار دارد. نزدیکی کلگری به دامنه‌ کوه‌های راکی و نیز احاطه شدن آن با دو رود Bow و Elbow باعث پدید آمدن منظرة‌ طبیعی و عالی برای شهر شده و چشم‌اندازی بی‌نظیر را برای آن به‌وجود آورده است. همچنین اگر به ورزش‌های کوهستانی و کوه‌پیمایی علاقه دارید، کلگری مکانی عالی برای شما است.

وجود فضاهای باز و سرسبز به‌ویژه مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در کلگری این شهر را به مقصد محبوب گردشگران و دوست‌داران طبیعت تبدیل کرده و هر ساله توریست‌های زیادی را به خود جلب می‌کند.

همچنین کلگری یکی از قطب‌های اقتصادی کانادا بوده و در زمینه نفتی نیز فعال است. به‌همین دلیل فرصت‌های شغلی زیاد و متنوعی را برای ساکنین آن به‌وجود آورده است. اقتصاد پویا و رو به رشد این شهر به شما برای یافتن شغل یا راه‌اندازی کسب‌وکار کمک زیادی خواهد کرد.

انگلیسی زبان رسمی کلگری است و اغلب افراد با هم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند اما تسلط به زبان فرانسوی که زبان دوم این شهر است برای کارمندان اداری و دولتی نیز ضروری است.

از لحاظ آب‌وهوایی کلگری دارای آب‌وهوایی سرد و خشک است و تابستان‌هایی بسیار زیبا دارد. از تفریحات لذت‌بخش تابستانه در این شهر می‌توان به طبیعت‌گردی، قایقرانی و بازدید از آبشار نیاگارا اشاره کرد. کلگری برای افرادی که از سرماهای سرد کانادا فراری هستند مناسب است زیرا این شهر یکی از آفتابی‌ترین شهرهای کانادا است.

تنوع فرهنگی در کلگری در مقایسه با متوسط شاخص فرهنگی در کانادا بیشتر است و شهری چند فرهنگی محسوب می‌شود. به‌همین جشنواره‌ها و مراسم‌های مختلف فرهنگی زیادی در این شهر برگزار می‌شود و باعث لذت و سرگرمی ساکنین و توریست‌ها می‌شود.

سیستم حمل‌ونقل تمیز و بسیار پیشرفته از دیگر ویژگی‌های بارز کلگری است و اتوبوس، تاکسی و C-Train تمام شهر را پوشش می‌دهند.

دانشگاه‌های این شهر کیفیت آموزشی عالی دارند و دانشجویان زیادی را از سراسر جهان به کلگری جذب می‌کنند. شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید کلگری شهری جوان است و متوسط سن ساکنین آن 36 سال است.

خرید، فروش و اجاره خانه در کلگری

کلگری شهر گرانی نیست و هزینه زندگی در مقایسه با بسیاری از شهرهای اروپا و آمریکا ارزان‌تر است. خدمات بهداشت و درمان در این شهر رایگان است و تمامی شهروندانی که بیمه دارند برای درمان و خدمات بهداشتی نباید هیچ هزینه‌ای پرداخت کنند. نرخ مالیات نیز کم است و قیمت خرید و فروش ملک نیز مقرون‌به‌صرفه و مناسب است.

گران‌ترین خانه‌ها در این شهر در مرکز شهر و با امکاناتی عالی هستند که افرادی که درآمد متوسطی دارند نیز می‌توانند در کلگری صاحب‌خانه شوند. برای اینکه بتوانید بهترین ملک را خریداری کنید که با فرهنگ و ترجیحات شما مطابقت داشته باشد و از طرفی منع قانونی و حقوقی نیز نداشته باشد، بهتر است با مشاورین املاک ایرانیان در کلگری مشورت کنید.

در حالت کلی اجاره خانه یک‌خوابه در مرکز شهر از 500 دلار شروع شده و به 1500 دلار نیز می‌رسد. همچنین خانه‌هاي سه‌خوابه اجاره‌بهایی 1200 تا 2500 دلاری دارند. برای خرید خانه نیز باید مبلغی بین 172 هزار دلار تا 766 هزار دلار هزینه کنید. البته این هزینه‌ها در حومه‌های شهر کمتر بوده و ملک در آن مناطق قیمت مطلوب‌تری دارد.

موقعیت محله،‌ ویژگی‌های ملک، امکانات و مصالح و نکاتی از این قبیل بر قیمت نهایی ملک اثرگذار است. برای استعلام دقیق و مطمئن بهتر است با آژانس املاک ایرانی در کلگری تماس بگیرید.

زندگی در شهر کلگری

کلگری شهری زیبا با مناظر طبیعی بکر و خیره‌کننده است. این شهر مهاجرین و به ویژه‌ ایرانیان زیادی را به خود جلب کرده است. استاندارد بالای زندگی، مراقبت‌های بهداشتی عالی،‌ سیستم آموزشی قوی، خدمات حمل‌ونقل با کیفیت از جمله دلایلی است که بسیاری از افراد زندگی در این شهر را انتخاب می‌کنند. در ادامه به بیان چند ویژگی‌ بارز کلگری می‌پردازیم:

1. جاذبه‌های کلگری

کلگری یکی از صحنه‌های جذاب و فرهنگی کانادا است. موزه‌ها، گالری‌ها، نمایشگاه‌ها و مکان‌های هنری و فرهنگی از جمله جاذبه‌های دیدنی در این شهر هستند. موزه گلنبو که در مرکز شهر واقع شده تاریخ و فرهنگ غرب کانادا را به تصویر می‌کشد و بازدیدکنندگان زیادی از ساکنین و گردشگران دارد. پارک‌های زیبا، فضای باز، باغ‌وحش کلگری، برج کلگری و دهکده تاریخی هریتیج‌پارک از دیگر جاذبه‌های این شهر هستند.

2. اقتصاد قوی و تجارت پویا

کلگری به دلیل وجود صنایع نفت و گاز،‌ مالی، فناوری و کشاورزی اقتصاد پررونقی دارد. از طرفی شرکت‌های بزرگی از جمله  Suncor Energy، Canadian Natural Resources Limited و Enbridge  نیز در این شهر قرار دارند. نرخ کار پائین و بازار کار قوی کلگری باعث شده اغلب متخصصان جوان و خانواده‌ها این شهر را برای زندگی انتخاب کنند.

3. آموزش عالی

این شهر دارای چندین مؤسسه عالی با رتبه‌های برتر جهانی دارد. از جمله این مؤسسات می‌توان به دانشگاه کلگری، دانشگاه مونت‌رویال و مؤسسه فناوری آلبرتای جنوبی (SAIT) اشاره کرد. از طرفی این شهر دارای مدارس عالی نیز است و نگرانی خانواده‌ها بابت تحصیلات فرزندشان را برطرف می‌کند.

4. حمل‌ونقل کلگری

کلگری دارای سیستم حمل‌ونقل جامعی است که شامل اتوبوس،تاکسی، قطار و خطوط ریلی سبک (LRT) است. سیستم LRT به C-Train معروف است و دو خط دارد که مرکز شهر را به حومة آن متصل می‌کند. از طرفی کلگری شبکة گسترده‌ای از مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری نیز دارد که رفت‌وآمد را برای ساکنین راحت می‌کند.

بهترین منطقه‌ها برای زندگی در کلگری

کلگری محله‌هایی متنوع با امکانات عالی دارد. اگر قصد دارید به این شهر بروید بهتر است محله‌های آن را بشناسید.

  • Beltline: بلت‌لاین در مرکز شهر کلگری واقع شده و محله‌ای پرجنب‌وجوش و مد روز است. این محله مکانی عالی برای متخصصان جوان و خانواده‌ها است. وجود پارک‌ها، رستوران‌ها،‌ فروشگاه‌های متعدد، بارها، کلوب‌ها و مکان‌های موسیقی گزینه‌های سرگرمی متنوعی را ارائه می‌دهد.
  • Bridgeland: بریج لند محله‌ای جذاب و رو به رشد است که در شرق مرکز شهر کلگری قرار دارد. این محله به‌خاطر رستوران‌های عالی، بوتیک‌ها و آبجوسازی‌های محلی شهرت دارد. این محله دارای پارک‌ها و فضاهای سبز متعددی از جمله پارک طبیعی محبوب Tom Campbell’s Hill است.
  • Hillhurst-Sunnyside: این محله در شمال شهر کلگری واقع شده است. مدارس عالی و فعالیت‌های تفریحی در فضای باز آن را به مکانی عالی برای خانواده‌ها مبدل کرده است. در این محله گالری‌ها، تئاترها و مکان‌های موسیقی متعددی وجود دارد.
  • Inglewood: اینگلوود محله‌ای تاریخی است که در شرق کلگری واقع شده است. این شهر به دلیل معماری منحصربه‌فرد، فروشگاه‌های مد روز، و صحنه‌های هنری فعال معروف است. همچنین در اینگلوود برخی از بهترین رستوران های شهر از جمله رستوران معروف Spolumbo’s Deli قرار دارند.
  • Mission: این محله در جنوب کلگری است و به‌خاطر رستوران‌ها، کافه‌ها، و بوتیک‌‌های عالی‌اش شناخته می‌شود. Mission همچنین دارای پارک‌ها و فضاهای سبز متعدد از جمله پارک محبوب لیندزی است.
  • Mount Royal: مونت‌رویال محله ای زیبا و مجلل در جنوب کلگری است. معماری خیره‌کننده، خیابان‌های پردرخت و خانه‌های بزرگ از ویژگی‌های بارز این محله است. همچنین برخی از بهترین مدارس و پارک‌های شهر در این محله قرار دارند.
  • Riverbend: ریوربند محله‌ای آرام و خانوادگی در جنوب شرقی شهر کلگری است. این شهر دارای پارک‌های زیبایی از جمله پارک محبوب کاربرن و پارک ریوربند است. در این محله همچنین مدارس و امکانات تفریحی متعددی از جمله انجمن جامعه ریوربند وجود دارند.

خرید ملک و سرمایه‌گذاری سودآور با راهنمایی مشاور املاک ایرانی معتبر

خرید ملک در کانادا یک سرمایه‌گذاری بلند مدت محسوب شده و بنابراین می‌تواند حساسیت خاصی داشته باشد. اگر قصد خرید ملک در کلگری را دارید بهتر است حتماً با مشاور املاک ایرانیان در این شهر مشورت کنید. آژانس‌های ملک در این شهر با داشتن اطلاعات از بازار ملک و مستغلات و نیز آگاهی کامل از قوانین و شرایط حقوقی می‌توانند بهترین و مناسب‌ترین خانه‌ها را باتوجه به انتظارات‌تان به شما معرفی کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.